Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou největší zpřístupněné jeskyně v České republice. Tvoří je rozsáhlý komplex dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra s výškovým rozdílem 60 metrů. 

Návštěvní trasa prochází horním patrem. Navštěvníci si mohou zvolit jeden ze dvou prohlídkových okruhů. Krátký okruh o délce 890 metrů prochází sloupskou částí jeskyně a končí v jeskyni Kůlna s archeologickou expozicí. Dlouhý okruh o délce 1760 metrů vede sloupskou i šošůvskou částí jeskyní a rovněž končí v jeskyni Kůlně. Pro těleně postižené návštěvníky byla velká část jeskyní upravena jako bezbariérová. Jeskyně je významným nalezištěm koster jeskynních medvědů, lvů, hyen a dalších živočichů.

Informace pro vozíčkáře:
Lze absolvovat celý kratší okruh mimo jeskyně Eliščiny a Nagelovy propasti. Prosím, nahlaste svoji nNový prohlídkový okruh v Sloupsko-šošůvských jeskyních
Sloupsko-šošůvské jeskyně nabízí novinku - prohlídku nově otevřených prostor v šošůvké části jeskyní i v zimních měsících. Návštěvníci si mohou během prosince, ledna i února prohlédnout nově otevřené prostory a vybrat si ze 3 možností: klasickou prohlídku šošůvské části jeskyní, „Historický okruh“, který byl otevřen 1.8.2011 a nebo si tak troch zahrát na speleology a šošůvskou část jeskyní si projít při světle baterek. Na prohlídky je nutná rezervace předem - tel.: 516 435 335, e-mail: sloupskososuvske@caves.cz . Minimální počet je 5 osob. Návštěvu předem na tel. čísle: 516 435 335.

http://www.cavemk.cz/sloupsko-sosuvske-jeskyne/

CZ EN
tel.: 776 592 239